Dinamo Bucureşti - Universitatea Craiova, scor 0-0, într-un meci de old boys

Echipele de old boys ale cluburilor Dinamo Bucureşti şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, miercuri, pe stadionul Dinamo din Capitală, în deschiderea jocului dintre formaţiile celor două grupări din sferturile de finală ale Cupei României - Timişoreana.

46 afișări
Imaginea articolului Dinamo Bucureşti - Universitatea Craiova, scor 0-0, într-un meci de old boys

Dinamo Bucureşti - Universitatea Craiova, scor 0-0, într-un meci de old boys (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)

La Dinamo Bucureşti, echipă antrenată de Ion Nunweiller şi Florin Cheran, au jucat Florin Prunea, Iulian Mihăescu, Tibor Selymes, Ionel Augustin, Liviu Ciobotariu, Sebastian Moga, Daniel Iftodi, Marin Dragnea, Ioan Lupescu, Ion Vlădoiu, Marius Cheregi, Dumitru Moraru, Nicuşor Vlad, Lică Movilă, Florin Pârvu, Cornel Mirea, Dennis Şerban, Marian Ivan, Viorel Radu, Ştefan Preda, Nicuşor Glonţ şi Ovidiu Tâlvan.

Antrenorii formaţiei Universitatea Craiova, Aurel Ţicleanu şi Nicolae Ungureanu, au trimis pe teren următorii jucători: Valentin David, Corneliu Papură, Victor Cojocaru, Emil Săndoi, Marian Bîcu, Constantin Donose, Aurel Beldeanu, Gabriel Popescu, Constantin Mitriţă, Narcis Mohora, Ovidiu Stângă, Daniel Mogoşanu, Marian Calafeteanu, Augustin Călin, Marius Iordache, Marius Sava, Ionuţ Luţu, Gheorghe Ciurea, Silvian Cristescu, Valentin Iliescu, Adrian Pigulea şi Ionuţ Dragomir.

Partida s-a disputat în două reprize a câte 20 de minute şi a fost urmărită de aproximativ 300 de spectatori.