Farul Constanţa a învins Universitatea Cluj, scor 2-1

Echipa Farul Constanţa a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a XXXII-a a Ligii I.

38 afișări
Imaginea articolului Farul Constanţa a învins Universitatea Cluj, scor 2-1

Farul Constanţa a învins Universitatea Cluj, scor 2-1 (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de D. Goga '22 pentru U. Cluj, respectiv Nae '27 şi Băcilă '60, pentru Farul Constanţa.

Universitatea Cluj a deschis scorul în minutul 22, prin Dorin Goga, care a marcat cu capul din interiorul careului, după o centrare de pe stânga a lui Gigel Coman.

Marius Nae a restabilit egalitatea în minutul 27, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, deviată de zid.

Cosmin Băcilă a readus Farul în avantaj în minutul 60, când a marcat cu un şut din interiorul careului mare la colţul scurt.

Universitatea Cluj: 33. Merlier - 6. S. Rădoi, 27. Bilica, 4. Astorga, 14. Dancia - 22. Bundea (78. Budean '12), 21. Edvan (7.Buş '66), 26. Baiano, 19. Coman - 15. Băd (11. Cl. Răducanu '46), 10. Goga. Antrenor: Mezsaros Alpar.

Farul Constanţa: 1. Curcă - 2. Farmache, 16.Păcuraru, 5. Şchiopu, 20. L. Florea - 21. Băcilă, 19. Ben Teekloh (6. Gheară '70), 13. L. Mihai II, 25. Nae - 10. Gerlem (24. Fatay '89), 28. Gosici (26.Chico '55). Antrenor: Ion Marin.

Cartonaşe galbene: Goga '51, S. Rădoi '72 / Nae '42, Chico '74

Partida a fost arbitrată de o brigadă condusă la centru de Kovacs Istvan, ajutat la cele două linii de Mihai Iliescu şi Claudiu Tripa, în timp ce Claudiu Ştefănuţi a fost rezervă. Observatorii partidei au fost Nicolae Dobrescu şi Ioan Mureşan.

La partidă au asistat aproximativ 1.000 de spectatori, între care doi suporteri ai echipei Farul Constanţa.