FC Braşov - FC Argeş, scor 1-0

Formaţia FC Braşov s-a impus, duminică, pe teren propriu, în faţa echipei FC Argeş, cu scorul de 1-0, într-un meci contând pentru etapa a XX-a a Ligii I, în care gazdele au evoluat în zece jucători în ultimele patru minute ale partidei.

16 afișări
Imaginea articolului FC Braşov - FC Argeş, scor 1-0

Unicul gol al partidei a fost marcat de Ilyes '46.

Gazdele au deschis scorul la prima acţiune de atac de la reluarea reprizei, în urma unui şut expediat de Robert Ilyes, de la aproximativ 20 de metri, fără nicio şansă pentru Boşneag.

FC Braşov: 1. Coman - 20. Voicu, 4. Abrudan, 23. N. Constantin, 3. Ezequias - 14. Roman, 10. Ilyes, 6. P.Adriano, 7. C. Munteanu (18. M. Cristescu '72) - 29. Buga (9. Hadnagy '82), 24. Surdu (21. Sburlea '57). Antrenor: Răzvan Lucescu.

FC Argeş: 1. Boşneag - 2. M. Stan (16. Ghiţă '46), 25. Cazan, 3. Lăcustă, 4. Bazzi - 24. V. Stan - 11. Năstăsie (7. Doman '56), 10. Tameş, 9. Tănase - 20. Iordache (30. Kamara '75), 13. Dulcea. Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Abrudan '24, Roman '33, '86, Buga '66, Ilyes '68 / Lăcustă '41, Cazan '50

Cartonaş roşu: Roman '86.

Partida a fost condusă la centru de Sorin Corpodean, ajutat la cele două linii de Adrian Vidan şi Sebastian Gheorghe, iar Marius Martiş a fost rezervă.