FC Timişoara - Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în Liga I

Forrmaţia FC Timişoara a pierdut, luni, pe teren propriu, cu scorul de 0-2 (0-1), în faţa formaţiei Gaz Metan Mediaş, într-o partidă contând pentru etapa a XXXII-a a Ligii I.

36 afișări
Imaginea articolului FC Timişoara - Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în Liga I

FC Timişoara - Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în Liga I (Imagine: Cosmin_Dan/Mediafax Foto)

0-1: Alex Muntean i-a suflat balonul lui Cisovsky, a pătruns în careu şi i-a pasat în lateral lui Eric, iar brazilianul a înscris cu un şut pe jos, pe sub Pantilimon.

0-2: Eric a dejucat pasul la ofsaid al defensivei timişorene şi a înscris cu un şut la firul ierbii, pe colţul scurt al lui Pantilimon.

În minutul 22, Contra a şutat de la aproximativ 18 metri, balonul a lovit transversala şi a căzut dincolo de linia porţii, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

În minutul 66, Contra a avut un atac violent asupra lui Silvăşan, iar arbitrul Adrian Comănescu i-a arătat direct cartonaşul roşu.

În minutul 79, Todea a şutat de la aproximativ 19 metri şi Pantilimon a respins balonul în bară.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 2. Bonfim, 16. Luchin, 28. Cisovsky, 3. Sepsi - 7. Curtean (10. Parks '60) 5. Alexa, 55. Bourceanu (21. Goga '46) - 34. Contra - 9. Cociş, 17. Magera (20. Cl. Ionescu '74). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Gaz Metan: 30. Buchta - 16. R. Zaharia, 3. Trtovaci, 13. Akaki, 15. Hoban - 8. Pârvulescu, 21. Todea, 5. A. Munteanu, 27. Eric (20. Nohai '89) - 29. Gallanis (6. Bozeşan '59) - 77. Silvăşan (24. Cigan '90+1). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Curtean '44, Magera '62, Alexa '90, Goga '90+1 / Todea '37, Trtovaci '44, Akaki '71.

Arbitri: Adrian Comănescu (central) - Dragoş Mihai Iliescu, Bogdan Velicu (asistenţi) - Florin Marcu (rezervă).

Observatori: Hacic Garabet, Dan Dragoş Crăciun.

La partidă au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.