FC Timişoara s-a calificat în semifinalele Cupei României

Echipa FC Timişoara s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României-Timişoreana, după ce a învins, cu scorul de 2-0, formaţia Gloria Bistriţa, într-un meci disputat la Cluj-Napoca, în sferturile de finală ale competiţiei.

12 afișări
Imaginea articolului FC Timişoara s-a calificat în semifinalele Cupei României

FC Timişoara s-a calificat în semifinalele Cupei României (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Lukas Magera în minutul 90 şi de Alex Curtean în min 90+2.

În minutul 90 al partidei, atacantul timişorean Lukas Magera a marcat, după o acţiune individuală pe partea stângă.

În minutul 92 al partidei, mijlocaşul Alex Curtean a avut o acţiune asemănătoare cu cea a colegului său, reuşind să majoreze scorul cu un şut în colţul lung.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 30. Bădoi, 16. Luchin, 6. Nibombe, 3. Latovlevici - 5. Alexa, 17. Borbely (25. Curtean '46) - 11. Arman Karamian, 10. Artiom Karamian (19. Rusici '77) - 27. Magera, 18. Bucur (23. Amuneke '67).

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 23. Vagner, 29. Ninu, 4. A. Coroian, 15. Miclăuş - 7 Coroian, 25. Dos Santos - 9. Negrean (14. Achim '57), 26. Enescu, 28.Roman (30. Băjenaru '73)- 11.Borbely (19 Silvăşan '75).

Cartonaşe galbene: Bucur '21 / Vagner '26, Dos Santos '36, Negrean '57.

Arbitrul Cristian Balaj a condus meciul la centru, ajutat de asistenţii Octavian Şovre şi Eduard Dumitrescu, iar arbitru de rezervă a fost Lucian Dan.

Observatorii partidei de la Cluj au fost Daniel Prodan şi Octavian Goga.

La partida de pe stadionul Dr. Constantin Alexandrescu au asistat aproximativ 600 de spectatori, dintre care 300 de fani timişoreni şi 20 de la Bistriţa.