FC Timişoara - Sportul Studenţesc, scor 2-1, în etapa a VIII-a a Ligii I

Formaţia FC Timişoara a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1 (1-1), echipa Sportul Studenţesc, în etapa a VIII-a a Ligii I, la prima partidă a lui Cosmin Contra ca antrenor al grupării bănăţene, meci în care a şi evoluat din minutul 82, transmite corespondentul MEDIAFAX

16 afișări
Imaginea articolului FC Timişoara - Sportul Studenţesc, scor 2-1, în etapa a VIII-a a Ligii I

Golurile bănăţenilor au fost marcate de Scutaru ('29 şi '72), în vreme ce pentru Sportul Studenţesc, Patriche a deschis scorul, în minutul 15.

0-1: Patriche a deschis scorul, în minutul 15, după ce a înscris cu capul, din 8 metri, la o lovitură de la colţul terenului, executată de Pătraşcu.

1-1: Scutaru a adus egalarea pentru FC Timişoara, în minutul 29, înscriind cu capul, din 7 metri, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Ianis Zicu.

2-1: Scutaru a realizat "dubla", în minutul 72, înscriind tot cu capul, din 6-7 metri, după un corner executat de pe dreapta de Iulian Tameş.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 20. Helder (4. Luchin '71), 25. Burcă, 28. Cisovsky, 13. Scutaru - 55. Bourceanu (10. Tameş '56), 5. Alexa - 27. Zicu, 17. Magera (22. Contra '82), 7. Curtean - 9. Axente. Antrenor: Cosmin Contra.

Sportul Studenţesc: 12. V. Niculescu - 15. Ciupe, 24. Patriche, 13. Ghinga, 29. Farmache - 22. Postolache (18. Chihaia '77), 19. Cruceru, 7. Pătraşcu, 23. Maxim (14. Târnăcop '78) - 21. Nicola (10. Ferfelea '57), 9. Curelea. Antrenor: Viorel Moldovan.

Cartonaşe galbene: Cisovsky '89, Zicu '90+3/ Maxim '45+1, Cruceru '53

Arbitri: Mugurel Drăgănescu (central) - Cristian Nica, Gabriel Bârjac (asistenţi) - Florin Marcu (rezervă). Observator: Florin Chivulete.

Partida FC Timişoara - Sportul Studenţesc a fost prima pentru Cosmin Contra, în postura de antrenor-jucător al echipei bănăţene, meci în care a şi intrat pe teren, în minutul 82, înlocuindu-l pe mijlocaşul Lukas Magera.

La partida de la Timişoara au asistat aproximativ 3.000 de spectatori, iar în sectorul rezervat oaspeţilor s-au aflat şase suporteri ai echipei Sportul Studenţesc.