FC Vaslui - CS Turnu Severin, scor 2-1, în Liga I

Formaţia FC Vaslui a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa CS Turnu Severin, în ultimul meci al etapei a VIII-a a Ligii I, golul victoriei moldovenilor fiind înscris în minutul 90+2.

319 afișări
Imaginea articolului FC Vaslui - CS Turnu Severin, scor 2-1, în Liga I

FC Vaslui - CS Turnu Severin, scor 2-1, în Liga I (Imagine: Mircea Rosca/Mediafax Foto)

Pentru FC Vaslui au marcat Niculae '76 şi N'Doye '90+2, în timp ce pentru CS Turnu Severin a înscris Moutinho '89.

Marius Niculae a deschis scorul în minutul 76, după o pasă de la Sburlea.

Moutinho a adus egalarea în minutul 89, după ce a executat înşelător o lovitură liberă.

Golul victoriei a fost marcat de Ousmane N'Doye, în minutul 90+2, după o acţiune controversată, când oaspeţii au cerut fault în atac la o intervenţie în careu asupra lui Dandea.

FC Vaslui: D. Coman - Milanov, Celeban, Varela, Sălăgeanu - N'Doye, Stanciu (Varga '46) - Antal (Dias '63), Sburlea (Caue '79), Sânmărtean - M. Niculae. Antrenor: Marius Şumudică

CS Turnu Severin: Marinescu - Mitic, Bălău, Dandea, Giurgiu - Buleică (Neacşa '79), Golic (Pătraşcu '73), Olah, Al. Zaharia - Abba (Thomas '46), Moutinho. Antrenor: Nicolo Napoli

Cartonaşe galbene: Sălăgeanu '60, Milanov '88 / Mitic '31, Moutinho '69, Buleică '71, Neacşa '89, Marinescu '90+2, Pătraşcu '90+3

Meciul a fost arbitrat de Cătălin Botaş, ajutat de Szekely Zoltan şi Eduard Ungureanu. Rezervă a fost Dragoş Istrate.

Observatori au fost Viorel Sandu şi Mario Agiu.

În ultimele secunde ale meciului, antrenorul Nicolo Napoli a fost trimis în tribune pentru proteste.