FC Vaslui - FCM Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I

Echipa FC Vaslui a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, vineri, pe teren propriu, în compania formaţiei FCM Târgu Mureş, în cadrul etapei a II-a a Ligii I.

51 afișări
Imaginea articolului FC Vaslui - FCM Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I

FC Vaslui - FCM Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Liviu Chirica/Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Gladstone '90, pentru FC Vaslui, şi Dan Roman '20, pentru FCM Târgu Mureş.

Echipa oaspete a deschis scorul în minutul 20, prin Dan Roman, care a reluat cu capul în poartă după o lovitură liberă de pe partea stângă executată de Casquero.

Formaţia gazdă reuşeşte să egaleze, scor 1-1, în minutul 90, când după o centrare a lui Campano de pe partea dreaptă, Gladstone trimite în dreapta portarului din patru metri.

FC Vaslui: 1. Cerniauskas - 2. Campano, 3. Papp, 85. Gladstone, 6. Rivas - 23. Pavlovic - 10. Gerlem (8. Pancu '61), 18. L. Sânmărtean, 80. Wesley (4. Genchev '46), 11. Milislavljevic - 21. Bodipo (7. R. Neagu '76). Antrenor: Juan Ramon Lopez Caro.

FCM Târgu Mureş: 12. Dănălache - 20. Pop, 4. Cordoş, 6. Fl. Moldovan, 32. Topici - 25. Vagner, 10. Casquero (5. Onicaş '58), 19. Fl. Dan, 17. D. Roman - 14. Stere (7. Fl. Stângă '72), 9. Vancea (15. Edu '85). Antrenor: Adrian Falub.

Cartonaşe galbene: Pop '54, Edu '86, Dănălache '90+3, Roman '90+4

Arbitri: Alexandru Deaconu - Adrian Vidan, Andrei Constantinescu - Mugurel Vădan.

Observator: Corneliu Fecioru.

La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.