FC Viitorul a învins Concordia Chiajna, scor 3-1, în Liga I

Formaţia FC Viitorul a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 19.

222 afișări
Imaginea articolului FC Viitorul a învins Concordia Chiajna, scor 3-1, în Liga I

Golurile învingătorilor au fost marcate de Fl. Tănase '5 (penalti), Nedelcu '38 şi Chiţu '88. Pentru Concordia a înscris Serediuc '74.

1-0: Tănas a deschis scorul dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Ion la Nedelcu.

În minutul 19, de la Concordia Chiajna a fost eliminat Bruno Madeira, după primirea celui de-al doilea cartonaş galben.

2-0: Nedelcu a înscris cu un şut de la aproximativ 30 de metri.

În minutul 50, Ianis Hagi a ratat un penalti acordat pentru un henţ în careu comis de Constantinescu.

2-1: Serediuc a marcat cu un şut din careu, după o pasă de la Pena.

3-1: Chiţu a stabilit scorul final cu un şut la colţul scurt.

FC Viitorul: Rîmniceanu - Benzar (Nicoliţă '54), Hodorogea, Mitrea, Cr. Ganea - I. Filip, Nedelcu, R. Marin - I. Hagi (Gavra '64), Aganovici, Fl. Tănase (Chiţu '46). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Concordia Chiajna: Matache - Bărboianu, Tincu, Bruno Madeira, Bucurică (Vagner '59) - L. Ion - Purece, M. Cristescu, Giurgiu, M. Constantinescu (Serediuc '53) - Ţîră (Pena '46). Antrenor: Marius Baciu.

Cartonaşe galbene: Fl. Tănase '18, Hagi '44, Nicoliţă '55, Filip '85 / L. Ion '5, Bruno Madeira '11, '19, M. Cristescu '26, Bărboianu '86

Cartonaş roşu: Bruno Madeira '19

Arbitri: Marcel Bîrsan (central) - Daniel Mitruţi, Gabriel Bârjac (asistenţi) - Ionuţ Coza (rezervă)

Observatori: Eduard Dumitrescu, Marcel Vasile.