Galatasaray a câştigat Supercupa Turciei

Formaţia Galatasaray, adversara Stelei în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, a câştigat Supercupa Turciei, învingând, duminică, la Duisburg, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Kayserispor, informează site-ul oficial al clubului din Istanbul.

16 afișări
Imaginea articolului Galatasaray a câştigat Supercupa Turciei

Golurile echipei antrenate de Michael Skibbe au fost înscrise de Harry Kewell '66 şi Shabani Nonda '72. Pentru Kayserispor a marcat Mehmet Topuz, în minutul 89.

Galatasaray a evoluat în formula: 1. Aykut Ercetin - 55. Sabri Sarioglu, 76. Servet Cetin, 5. Fernando Meira, 22. Hakan Balta (74. Volkan Yaman '72) - 14. Mehmet Topal, 11. Hasan Şaş (60. Alparslan Erdem '82), 18. Ayhan Akman, 8. Barış Ozbek (19. Harry Kewell '66) - 10. Cassio Lincoln, 20. Shabani Nonda.

Înainte de începerea partidei, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria preşedintelui Federaţiei Turce de Fotbal, Hasan Dogan, decedat în luna iulie.

Galatasaray este adversara Stelei în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. În meciul tur, cele două echipe au remizat, scor 2-2.

Manşa secundă este programată în data de 27 august, la Bucureşti.