Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 2-2, în Liga I

Formaţia Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, cu echipa Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 2-2 (1-2), în etapa a IX-a a Ligii I, partidă în care a evoluat în inferioritate numerică din minutul 55.

99 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 2-2, în Liga I

Golurile gazdelor au fost marcate de Tahar '45+1 şi Roman '85. Pentru Ceahlăul au înscris Dumitraş '20 şi Margină '38.

0-1: Dumitraş a deschis scorul cu un şut sub transversală, de la aproximativ opt metri.

0-2: Margină a trimis mingea în poarta gazdelor, după o greşeală a lui Creţu.

1-2: Tahar a înscris cu un şut de la marginea careului de 6 metri.

2-2: Roman a stabilit scorul final cu un şut din doi metri, după o centrare a lui Curtean.

Gaz Metan Mediaş a rămas în inferioritate numerică în minutul 55, când a fost eliminat Mujdragici, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Gaz Metan Mediaş: Buchta - Creţu, Muth, Mujdragici, Buzean - Tahar, Cristea - R. Roberto, Figliomeni (Curtean '58), C. Petre (Fl. Dan '81) - Roman. Antrenor: Cristian Dulca.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Calancea - Dumitraş, Marc, Cazan, Slavickas - Tăbăcariu (Ichim '63), Onciu - Popadiuc (Ţepeş '79), Ştefănescu, Margină (Chitoşcă '60) - Cîrjan. Antrenor: Florin Marin.

Cartonaşe galbene: C. Petre '21, Mujdragici '44, '55, Muth '90 / Tăbăcariu '30, Margină '37, Dumitraş '87, Marc '90+3

Cartonaş roşu: Mujdragici '55

Arbitri: Adrian Cojocaru - Vasile Marinescu, Mircea Orbuleţ - Horaţiu Feşnic

Observatori: Nicolae Marodin, Marin Petrache.