Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna, scor 1-0, în Liga I

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, miercuri, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, în etapa a XXXIII-a, penultima, a Ligii I.

165 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna, scor 1-0, în Liga I

Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Unicul gol al meciului a fost marcat, în minutul 45+2, de Florin Lazăr, care a transformat un penalti acordat după un fault al lui Petrovici, fază la care jucătorul Concordiei a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.

Acelaşi Lazăr a ratat un penalti în minutul 51, după un fault al lui Mamele asupra lui Vitinho.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Ciucă, Fl. Lazăr, Markovici (Muth '74), Frăsinescu - Breeveld, Issa Ba (Zaharia '83) - R. Avram, C. Gheorghe (Todea '58), D. Roman - Vitinho. Antrenor: Cristian Pustai

Concordia Chiajna: Niţă - Krumov, Petrovici, Mamele, Guilherme - Ad. Popa, Muzac (Vl. Munteanu '76), L. Filip, Paulinho (S. Pană '71) - Rocha (Lahchev '46), Alex. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Cartonaşe galbene: Issa Ba '28, Markovici '37, Ciucă '64, '89, Avram '79, Pleşca '85 / Petrovici '39, 45+1, Paulinho '57, S. Pană '72

Cartonaşe roşii: Ciucă '89 / Petrovici '45+1

Meciul a fost arbitrat de Teodor Crăciunescu.