Gaz Metan Mediaş - Victoria Brăneşti, scor 2-2, în Liga I

Formaţia Gaz Metan Mediaş a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-0), meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Victoria Brăneşti, în etapa a XVIII-a a Ligii I, prima a returului, ardelenii reuşind să revină după ce au fost conduşi cu 2-0.

22 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş - Victoria Brăneşti, scor 2-2, în Liga I

Gaz Metan Mediaş - Victoria Brăneşti, scor 2-2, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Pentru Gaz Metan a marca Aganovici '73 şi '78, iar pentru Victoria Brăneşti au înscris Novac '65 şi Popa '70.

În minutul 11, Eric de Oliveira a marcat, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

În minutul 24, Eric de Oliveira a căzut în careu la un duel cu Sergiu Bar, iar arbitrul Andrei Chivulete a acordat penalti la semnalizarea asistenului. Însă după câteva momente, Chivulete şi-a schimbat decizia, acordându-se corner pentru Gaz Metan.

0-1: În minutul 65, Novac a marcat din cinci metri, după o centrare de pe stânga.

0-2: Dorinel Popa a marcat pentru 2-0 din lovitură liberă de la circa 27 de metri.

1-2: Aganovici a marcat, în minutul 73, după ce Stoicescu a respins un şut al lui Liţu.

2-2: Acelaşi Aganovici a adus egalarea în minutul 78, după un contraatac rapid al gazdelor.

Gaz Metan Mediaş: 1. Vâtcă - 16. Zaharia (2. Aganovici '72), 3. Trtovac, 19. Fl. Lazăr, 15. Hoban - 5. Munteanu, 21. Todea, 7. Kubala (6. Bozeşan '75), 27. Eric de Oliveira, 17. Dudiţă (8. Buzean '63) - 9. Liţu. Antrenor: Cristian Pustai.

Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 2. Maghici, 5. Sg. Bar, 23. Isac, 16. Nicola - 20. Ispir, 25. Novac (4. Nicoară '75), 17. Olariu, 30. Avram - 9. Coman (11. Simion '81), 10. Oprea (8. Popa '61). Antrenor: Ilie Stan.

Cartonaşe galbene: Todea '38, Zaharia '61 / Olariu '41, Novac '64, Stoicescu '90

Arbitri: Andrei Chivulete (central) - Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe (asistenţi) - Marian Bordean (rezervă)

Observatori: Constantin Zotta, Viorel Boiţ.

Supervizor: Octavian Goga

La meci au asistat circa 2500 de spectatori.