Gloria Buzău - Gaz Metan Mediaş, scor 1-2

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Gloria Buzău, într-un meci din cadrul etapei a XXVII-a a Ligii I.

71 afișări
Imaginea articolului Gloria Buzău - Gaz Metan Mediaş, scor 1-2

Cristian Pustai, antrenorul echipei Gaz Metan Mediaş (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Mera '38 pentru gazde şi, respectiv, 'Eric '33, '63.

În minutul 33, Eric de Oliveira a deschis scorul pentru oaspeţi, dintr-o lovitură liberă directă de la 18 metri.

Cinci minute mai târziu, Mera a egalat de la opt metri, printr-o lovitură de cap, la o centrare venită din corner.

Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat în minutul 63, când Eric a mai transformat o lovitură liberă, de la 25 de metri.

Gloria Buzău: 1. Arcaba - 17. Ad. Popa, 23. Mera, 4. Diogo Silva, 3. Fl. Sandu (29. Luis Garcia '63) - 34. Ademar, 30. Poparadu, 82. D. Sanchez (25. Luis Dias '77), 7. Chiţu - 99. Axente (20. Cl. Ionescu '46), 11. Mansour. Antrenor: Constantin Cârstea.

Gaz Metan Mediaş: 82. Vâtcă - 19. Fl. Lazăr, 25. Markovici, 15. Hoban, 2. Grillo - 7. Kubala, 27. Eric, 22. Pârvulescu (8. Buzean '26), 17. Dudiţă (16. R. Zaharia '80) - 10. C. Prodan (9. Boaru '46), 99. Bud. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Fl. Sandu '10, Mera '42, Cl. Ionescu '87, Luis Dias '88 / Pârvulescu '12, Dudiţă '19, Grillo '44, Kubala '75.

Arbitri: Mugurel Drăgănescu (central) - Eduard Crângaşu, Cristian Nica (asistenţi) - Cristian Sava (rezervă).

Observatori: George Ionescu şi Mircea Călin.

La meci au asistat aproximativ 6.000 de spectatori.