Internaţional Curtea de Argeş - CFR Cluj, scor 0-1, în Liga I

Formaţia CFR Cluj-Napoca a învins, luni, în deplasare, la Mioveni, scor 1-0 (0-0), echipa Internaţional Curtea de Argeş, într-un meci din cadrul etapei a XVI-a a Ligii I.

28 afișări
Imaginea articolului Internaţional Curtea de Argeş - CFR Cluj, scor 0-1, în Liga I

Internaţional Curtea de Argeş - CFR Cluj, scor 0-1, în Liga I (Imagine: Mircea Roşca/Mediafax Foto)

Golul a fost marcat de Alcantara, în minutul '78, cu un şut spectaculos de la marginea careului mare.

Meciul a fost întrerupt în minutul 20, timp de 20 de minute, din cauza ceţii dense care a scăzut vizibilitatea pe gazon.

Internaţional Curtea de Argeş: 12. Popa - 26. Abiodun, 3. Viera, 29. Raţiu, 24. Frăsineanu - 14. Voiculeţ, 2. Băcilă, 28. Nasser Menassel (30. D. Stan '90+1), 8. Vezan (9. Itu '80), 10. Lazăr II (11. Stoianof '80) - 19 Zăgrean. Antrenor Ştefan Stoica.

CFR Cluj: 33. Peskovic - 4. Panin, 20. Cadu, 15. Alcantara, 66. Edimar - 6. Mureşan, 31. Dani, 19. Culio - 7. Dubarbier, 9. Traore (99. Nei '67), 17. Y. Kone (23. Mara '80). Antrenor: Andrea Mandorlini.

Cartonaşe galbene: Raţiu '58, Băcilă '63 / Edimar '53, Alcantara '59, Peskovic '90+1

Arbitri: Victor Berbecaru (central) - Dragoş Iliescu, Iulian Radu (asistenţi) - Claudiu Baboia (rezervă)

Observatori: Grigore Macavei, Sorin Satmari

Supervizor: Valentin Alexandru

La meci au asistat aproximativ 1.000 de spectatori.