Leicester - Liverpool 2-0, în etapa a 24-a din Premier League

Leicester City a învins Liverpool, marți seară, cu scorul de 2-0 (0-0), și rămâne pe primul loc în Premier League, după 24 de etape.

2 afișări

Ambele goluri ale meciului au fost înscrise de atacantul Jamie Vardy, în minutele 60 și 71. În urma victoriei, Leicester e în continuare lider în Premier League, cu 50 de puncte strânse în primele 24 de etape.

Într-o altă partidă, Manchester City, ocupanta locului al doilea înaintea etapei, a câștigat, scor 1-0 (1-0), pe terenul lui Sunderland, după un gol marcat de Sergio Aguero, în minutul 16, în timp ce Arsenal Londra a remizat, scor 0-0, pe teren propriu cu Southampton.

Rezultatele de marţi din Premier League:

Arsenal - Southampton 0-0

Leicester - Liverpool 2-0 (Vardy 60, 71)

Norwich - Tottenham 0-3 (Alli 2, Kane pen. 30, 90)

Sunderland - Manchester City 0-1 (Aguero 16)

West Ham - Aston Villa 2-0 (Antonio M. 58, Kouyate 85)

Crystal Palace - Bournemouoth 1-2 (Dann 27 / Pugh 34, Afobe 57)

Manchester United - Stoke City 3-0 (Lingard 14, Martial 23, Rooney 53)

West Bromwich Albion - Swansea 1-1 (Rondon 90+2 / Sigurdsson 64)

Partidele Everton - Newcastle şi Watford - Chelsea, contând tot pentru etapa a 24-a, se vor juca miercuri, de la ora 21:45.