LIGA I: Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj, scor 3-0

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a XVII-a a Ligii I.

101 afișări
Imaginea articolului LIGA I: Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj, scor 3-0

LIGA I: Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj, scor 3-0 (Imagine: Florin Ceauşu/Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Shamsin '58 şi Alex Dos Santos '85 şi '90.

1-0: Shamsin a deschis scorul după o pasă de la Eric.

În minutul 69, Eric a marcat, însă golul a fost anulat după aproximativ două minute de arbitrul Cristian Balaj.

2-0: Dos Santos a marcat cu capul după o centrare de la Elton.

3-0: Dos Santos a reuşit "dubla" după o pasă de la Momcilovici.

Pandurii Târgu Jiu: Stanca - Momcilovici, Mamele, Paraskevas, Unguruşan (Buleică '56) - Anton, Elton - Eric, Breeweld, Alex dos Santos - Adrovici (Shamsin '25, Pleaşcă '77). Antrenor: Cristian Pustai

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Takacs (Rilke '67) - Cristocea, Bucşă - Kovacs (Calcan '62), Tîrnăcop, Borza (Mendy '54) - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Dos Santos '62, Shamsin '76 / Ninu '67, Tîrnăcop '16

Arbitri: Cristian Balaj (centru) - Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică (asistenţi) - Horaţiu Feşnic (rezervă)

Observatori: Cornel Sorescu, Gheorghe Nedelescu