UTA Arad şi FC Argeş au remizat, scor 2-2, într-o partidă nebună din runda cu numărul 7 din play-out-ul Superligii.

535 afișări
Imaginea articolului Meci nebun la Piteşti: FC Argeş - UTA 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+14. Rednic a vrut să scoată echipa de pe teren

FC Argeş şi UTA, formaţiile care au promovat la braţ în vara lui 2020, au fost din nou adversare luni seară, în Trivale, într-un meci cu o miză extrem de importantă. S-a terminat nedecis, scor 2-2. Au marcat Garita (80-pen, 90+14-pen), respectiv Postolachi (27), Keşeru (45).

Gazdele au mai primit un penalty, în minutul 42, ratat de Calcan. În total, argeşenii au avut 3 penalty-uri!

După lovitura de pedeapsă din prelungiri, Mircea Rednic, tehnicianul oaspeţilor, a dat să scoată echipa de pe teren.

Afăcut-o doar pentru 3 minute, cât permite regulamentul, astfel încât arădenii să nu piardă partida la masa verde, cu 0-3.

În clasament, UTA este pe locul 13, de baraj, cu 22 de puncte. FC Argeş este pe locul 15, care retrogradează direct, cu 21 de puncte.