- Home
- Sport
- MILANO, (03.12.2013, 14:42)
- Traian Terzian
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Michel Platini: Alegerea din acest an pentru Balonul de Aur este cea mai grea din istoria trofeului
Preşedintele UEFA, Michel Platini, a declarat, marţi, că alegerea laureatului Balonului de Aur în acest an este cea mai grea din istoria trofeului, dar a precizat că principalul favorit este Franck Ribery, care "a câştigat tot cu Bayern Munchen", informează Gazzetta dello Sport.
188 afișări

Michel Platini: Alegerea din acest an pentru Balonul de Aur este cea mai grea din istoria trofeului (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
"Favoriţi sunt Messi, Ronaldo şi Ribery. Primii doi sunt jucători fantastici, dar Ribery a câştigat tot în acest an. Alegerea din acest an pentru Balonul de Aur este cea mai grea din istoria trofeului. În 2006, trofeul a fost câştigat de Fabio Cannavaro, care a fost liderul Italiei, campioana mondială. În 2010 mi-aş fi dorit să câştige un spaniol, Iniesta sau Xavi, care erau campioni mondiali, dar a fost ales Messi", a spus Platini într-un interviu pentru As.
Votul pentru desemnarea Balonului de Aur, care trebuia să se încheie la 15 noiembrie, a fost prelungit până la 29 noiembrie. Cei trei finalişti vor fi anunţaţi la 9 decembrie, iar laureatul va fi prezentat în 13 ianuarie 2014, într-o ceremonie la Zurich.
ULTIMELE ȘTIRI
-
STUDIU. O căsnicie nefericită este mai bună pentru sănătate decât să fii singur sau divorțat
-
Misiuni contracronometru în Turcia şi Siria: orele critice pentru găsirea supravieţuitorilor se scurg
-
Germania, Olanda şi Danemarca vor furniza Ucrainei cel puţin 100 de tancuri de tip Leopard 1
-
Ministrul german al Apărării efectuează o vizită neanunţată la Kiev


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO



ULTIMA ORǍ
vezi mai multe