- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (30.08.2017, 19:14)
- Andrei Pal , Mediafax
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Healthcare Trends
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Monica Niculescu s-a calificat în turul secund al turneului de Mare Şlem de la US Open
Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu, locul 57 în clasamentul WTA, s-a calificat, miercuri, în turul doi al turneului de Mare Şlem de la US Open (SUA), dotat cu premii în valoare totală de 20 de milioane de euro.
155 afişări

Niculescu a învins-o, scor 6-3, 6-2, pe franţuzoaica Kristina Mladenovic, ocupanta poziţiei a 13-a în ierarhia mondială şi favorită numărul 14, după două ore şi şase minute de joc. Meciul dintre cele două sportive a început marţi, dar a fost întrerupt de ploaie, iar organizatorii l-au reprogramat pentru miercuri.
În turul secund al competiţiei americane, Monica Niculescu o va întâlni pe câştigătoarea meciului Taylor Townsend (SUA, 119 WTA) - Ana Bogdan (România, 108 WTA).
ULTIMELE ȘTIRI
-
Prima țară care aprobă utilizarea ivermectinei pentru tratarea SARS-CoV-2
-
Coronavirus în România LIVE UPDATE 28 ianuarie. Aproape de 3000 de noi cazuri. Numărul persoanelor la ATI a scăzut sub 1000
-
Studiu: Vaccinul Pfizer pare să piardă un pic de eficacitate împotriva mutaţiilor tulpinei de coronavirus găsite în Africa de Sud
-
Studiu. Care sunt cele mai frecvente simptome la persoanele infectate cu noua variantă de coronavirus din Marea Britanie
Pentru accederea în turul doi la US Open, românca va încasa un cec în valoare de 86.000 de dolari şi 70 de puncte în ierarhia mondială.



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




ULTIMA ORǍ
vezi mai multe