Niculae: Cred că remiza o să ne avantajeze

Atacantul Marius Niculae a declarat, vineri seară, că, în opinia sa, remiza obţinută de Dinamo în deplasarea cu Steaua, scor 1-1, în etapa a XXX-a a Ligii I, va avantaja formaţia din Şoseaua Ştefan cel Mare.

1 afișare

"Un rezultat care cred că o să ne avantajeze. Ne-am luat toate măsurile de precauţie să nu primim gol. Am primit, dar suntem fericiţi că am reuşit să egalăm. După acest rezultat, Steaua nu mai are nicio şansă la titlu. Avem timp să pregătim bine meciul şi să obţinem cele trei puncte. Pe noi ne interesează punctele şi mai puţin spectacolul. Dacă batem în următoarele trei meciuri, o să fim campioni. Meciul cu Timişoara este de şase puncte", a declarat Marius Niculae.

Echipa Steaua Bucureşti a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania formaţiei Dinamo Bucureşti, în derbiul etapei a XXX-a a Ligii I, în urma golurilor marcate de Eric Bicfalvi, în minutul 83, pentru Steaua, respectiv Claudiu Niculescu, în minutul '87, pentru Dinamo.