Oţelul Galaţi - FC Argeş, scor 2-0

Formaţia Oţelul Galaţi s-a impus, duminică, pe teren propriu, în faţa echipei FC Argeş, cu scorul de 2-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a XXXIII-a a Ligii I.

14 afișări
Imaginea articolului Oţelul Galaţi - FC Argeş, scor 2-0

Oţelul Galaţi - FC Argeş, scor 2-0 (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Ibeh, în minutul 13 şi Pena, în minutul 30, din penalti.

1-0: Sălăgeanu a centrat de pe partea stângă până la Ibeh, care a deschis scorul cu o lovitură de cap, de la aproximativ 8 metri.

2-0: În minutul 29, Daneil Bălaşa l-a faultat în suprafaţa de pedeapsă pe Gabriel Paraschiv, şi a fost eliminat de centralul Ciprian Danşa. Penaltiul a fost transformat de Marius Pena, care a şutat în dreapta lui Boşneag, plecat în colţul opus.

Oţelul Galaţi: 12. Kolev - 3. Râpă, 16. Sârghi (11. Gado '70), 31. Jelev, 14. S. Ilie - 29. Giurgiu, 18. Sg. Costin - 15. Ibeh, 30. G. Paraschiv, 23. Sălăgeanu (4. Neagu '87) - 27. Pena (17. M. Tănasă '44). Antrenor: Petre Grigoraş.

FC Argeş: 1. Boşneag - 27. Ad. Voicu, 5. Bălaşa, 25. Cazan, 23. Poenaru - 9. Cr. Tănase (7. Doman '82), 10. Tameş, 4. Bazzi, 11. Năstăsie - 13. Dulcea (24. Voiculeţ '77), 20. Iordache (3. Lăcustă '32). Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Giurgiu '20, Sg. Costin '51, M. Tănasă '61, Ibeh '75 / Poenaru '70

Cartonaş roşu: Bălaşa '29

Arbitri: Ciprian Danşa (central) - Ioan Onicaş, Sebastian Stoianof (asistenţi) - Mugurel Vădan (rezervă).

Observatori: Dan Petrescu, Mircea Călin.

La meciul la care intrarea a fost liberă au asistat 7500 de spectatori.