Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1, în Liga I

Echipa Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), vineri, pe teren propriu, cu formaţia Pandurii Târgu Jiu, în primul meci al etapei a XXV-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

25 afișări
Imaginea articolului Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1, în Liga I

Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Florin Novac/Mediafax Foto)

Pentru Oţelul a marcat Iorga '30, în timp ce pentru Pandurii a înscris Vranjes '45+2.

În minutul 30, Ochiroşii a centrat de pe stânga, Iorga a a reluat din şase metri cu capul în plasă.

Pandurii a egalat în minutele de prelungire ale primei reprize când Vranjes a înscris după o centrare de la Raskovici.

Din minutul 23, Oţelul a evoluat cu un jucător mai puţin după ce Axente a fost eliminat, deoarece l-a lovit cu cotul pe Martinovici, ulterior jucătorul gorjenilor fiind transportat la spital.

Oţelul Galaţi: 12. Grahovac - 3. Râpă, 18. Costin, 16. Sârghi, 14. S. Ilie - 29. Giurgiu, 25. Neagu - 7. Iorga, 32. Paraschiv (37. Viglianti '68), 11. Ochiroşii (20. Cojoc '83) - 9. Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Pandurii Târgu Jiu: 1. Stanca - 14. Popete, 18. Martinovici (29. Grecu '25), 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 17. Nalaţi, 24. Murgan (9. Tilincă '41), 8. Orac (15. Ghindeanu '79) 25. Tremonti, 27. Vranjes - 23. Raskovici, 9. Tilincă. Antrenor: Sorin Cârţu.

Cartonaşe galbene: Cardoso '53

Cartonaş roşu: Axente '23

Arbitri: Florin Marcu (central) - Octavian Şovre, Radu Timar (asistenţi) - Valentin Iugulescu (rezervă)

Observatori: Constantin Ştefan, Hacic Garabet

La meci au asistat circa 5.000 de spectatori.