Primul sportiv dopat de la Jocurile Olimpice din PyeongChang. „A fost un accident sau un gest făcut fără intenţie”
14:20, 13 Feb. 2018
Patinatorul japonez Kei Saito a fost depistat pozitiv cu acetalozamidă. Niponul, un specialist al probelor de short-track, a folosit un diuretic, considerat a fi un produs de mascare, a anunţat presa internaţională.