BREAKING | Halep s-a RETRAS din turneul de la Doha/ Simona a acuzat probleme medicale în ultimul meci disputat: „Mă doare piciorul”
20:05, 16 Feb. 2018
Simona Halep s-a retras înaintea semifinalei turneului Premier 5 de la Doha, cu Garbine Muguruza, după ce vineri a învins-o cu 6-0, 6-4 pe cea mai tânără jucătoare din Top 50 WTA: i-a predat o adevărată lecţie de tenis lui "CiCi" Bellis în primul set, câştigat cu 6-0, în 31 de minute, apoi a rezistat impresionant într-un set doi mult mai echilibrat, în care glezna i-a dat câteva emoţii.