Pandurii Târgu Jiu - Dinamo Bucureşti, scor 1-1

Echipa Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, duminică, în deplasare, în compania formaţiei Pandurii Târgu Jiu, în prima etapă a Ligii I.

34 afișări
Imaginea articolului Pandurii Târgu Jiu - Dinamo Bucureşti, scor 1-1

Mircea Rednic, antrenorul echipei Dinamo Bucureşti (Imagine: Mediafax Foto)

Pentru Dinamo a marcat Torje '55, în timp ce pentru Pandurii a înscris Piţurcă '84.

Gabriel Torje a marcat pentru Dinamo în minutul 55, din interiorul careului, după o centrare a lui Adrian Cristea de pe partea dreaptă.

Alexandru Piţurcă a restabilit egalitatea la Pandurii în minutul 84, cu o lovitură de cap de la 11 metri. Mingea a lovit bara înainte să intre în poartă.

Pandurii: 80. Mingote - 14. Popete, 3. Rus, 4. Chibulcuten, 6. Cardoso - 17. Vancea (21. Stângă '19)- 10. Vasilache, 11. Orac (7. Arieta '65), 5. Păcurar, 9. Tilincă (25. Tremonti '58) - 28. Al. Piţurcă. Antrenor Eugen Neagoe.

Dinamo: 1. Lobonţ - 16. Blay, 4. Moţi, 5. Izvoranu, 3. Pulhac - 22.Torje (27. Attoukoura), 25. Ropotan, 8. Boştină, 20. Adr. Cristea - 10. Dănciulescu, 9. Miranda (17. A. Cristea '58). Antrenor Mircea Rednic.

Cartonaşe glabene: Vasilache '41, Piţurcă '61, Rus '64, Cardozo '65, Arieta '86 / Moţi '44, Miranda '45, Ropotan '64

Meciul a fost arbitrat de Tiberiu Lajos (centru) - Aurel Oniţă, Eduard Dumitrescu (rezervă). Rezervă a fost Teodor Crăciunescu.

Observatorii partidei au fost Alexandru Boc şi Valeriu Ioniţă.

La partidă au asistat 9000 de spectatori.