Pandurii Târgu Jiu - Poli Iaşi, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), meciul disputat în compania echipei Poli Iaşi, în cadrul etapei a XXXI-a a Ligii I.

50 afișări
Imaginea articolului Pandurii Târgu Jiu - Poli Iaşi, scor 1-1, în Liga I

Pandurii Târgu Jiu - Poli Iaşi, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Gazdele au deschis scorul prin Stromajer '30, iar oaspeţii au egalat prin Viveiros '89.

În minutul 30, portarul Brăneţ a respins un şut al lui Hidişan, mingea a ajuns la Popete, acesta a centrat şi Stromajer a înscris cu o lovitură de cap, din careul mic.

Viveiros a egalat în minutul 89, cu un şut de la aproximativ 25 de metri, la vinclu.

Din minutul 83, oaspeţii au jucat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Adrian Ilie.

În minutul 86, antrenorul gazdelor, Sorin Cârţu, a fost trimis în tribună de arbitrul Drăgănescu, pentru proteste.

Pandurii Târgu Jiu: 80. Mingote - 14. Popete, 18. Martinovici, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 10. Hidişan, 25. Tremonti (5. Păcurar '63), 16. Rusu, 8. Orac - 20. Stromajer (9. I. Stancu '79), 21. Kamara (23. Raskovici '46). Antrenor: Sorin Cârţu.

Poli Iaşi: 1. Brăneţ - 30. Străuţ, 21. Mihajlov, 23. Ad. Ilie, 28. L. Munteanu - 24. Straton (19. Bersnjak '55), 8. Ignatov, 26. V. Negru - 11. Bujor, 99. V. Badea (17. Diarrassouba '62), 14. Păun (16. Viveiros '53). Antrenor: Dumitru Dumitriu.

Cartonaşe galbene: Cardoso '35, Orac '68, Chibulcutean '87 / Străuţ '14, Ad. Ilie '39, '83, Bersnjak '87, Viveiros '88, Brăneţ '90+2.

Cartonaş roşu: Ad. Ilie '83.

Arbitri: Mugurel Drăgănescu (central) - Adrian Vidan, Bogdan Velicu (asistenţi) - Mihai Prodan (rezervă).

Observatori: Ion Turculeanu, Ioan Mureşan.

La meci au asistat aproximativ 7.000 de spectatori.

Urmăreşte evoluţia echipei tale favorite, live pe telefonul tău mobil. Pentru mai multe detalii click aici.