Rapid Bucureşti - Astra Ploieşti, scor 3-0, în Liga I

Echipa Rapid Bucureşti a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (3-0), formaţia Astra Ploieşti, într-un meci contând pentru etapa a XI-a a Ligii I.

27 afișări
Imaginea articolului Rapid Bucureşti - Astra Ploieşti, scor 3-0, în Liga I

Rapid Bucureşti - Astra Ploieşti, scor 3-0, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile echipei giuleştene au fost marcate de Cassio '34, '37 şi Spadacio '42.

Jucătorul rapidist Cassio deschide scorul în minutul 34, cu un şut din şapte metri în urma unei centrări a lui Bozovici de pe partea stângă.

În minutul 37, Lazăr i-a pasat în adâncime lui Herea, care i-a centrat lui Cassio, acesta împingând mingea din trei metri în poarta apărată de Grigore.

Al treilea gol al echipei Rapid a fost reuşit de Spadacio, care înscrie cu un şut de la 25 de metri, la vinclu.

Rapid Bucureşti: 1. Coman - 81. Candido, 4. M. Antonio, 23. M. Constantin, 19. Bozovici - 14. Roman (20. Grigorie '66), 15. Lazăr, 30. Spadacio, 7. Cesinha (11. Frunză '55) - 99. Cassio, 10. Herea (21. Sburlea '55). Antrenor Marius Şumudică.

Astra Ploieşti: 77. C. Grigore - 25. Crăciun (3. Oprsal '46), 4. Mihalache, 6. L.Goian, 16. Florea - 18. Strătilă (9. Lukacs '65), 14. Pătraşcu, 8. Seto, 15. Dinu (7. Paulinho '46) - 21. Fatai, 23. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.

Cartonaşe galbene: Bozovici '16, Sburlea 90+1 / Crăciun '20. Goian '60, Florea '82

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Ovidiu Artene, Daniel Hulubei (asistenţi) - Mihai Ene (rezervă).

Observatori: Cornel Sorescu, Sorin Satmari.

La meciul disputat pe stadionul "Giuleşti - Valentin Stănescu" din Bucureşti au asistat aproximativ 8.000 de spectatori.