Prima pagină » Sport » Rapid s-a calificat în grupele Ligii Europa

Rapid s-a calificat în grupele Ligii Europa

Formaţia Rapid s-a calificat în grupele Ligii Europa, după ce a remizat, joi, la Timişoara, scor 1-1 (1-0), cu echipa poloneză Slask Wroclaw, în manşa retur a play-off-ului competiţiei, giuleştenii impunându-se în tur, scor 3-1.
Rapid s-a calificat în grupele Ligii Europa
Luminita Turcu
25 aug. 2011, 22:59, Sport

Pentru Rapid a marcat Pancu 12, iar pentru Slask a înscris Sobota ’90+2.

Rapid: Coman – Duarte, Marcos, Burcă, Bozovic – Herea (Grigorie ’81), Alexa, Apostol – Roman (Deac ’60), Pancu, Surdu (Sburlea ’88). Antrenor: Răzvan Lucescu

Slask: Kelemen – Pawelec, Wasiluk, Pietrasiak, Socha – Elsner (Sztylka ’78), Cetnarski – Madej, Sobota, Gancarczyk (Voskamp ’78) – Diaz (Dudek ’78). Antrenor: Orest Lenczyk

În peluza timişoreană a fost plasat un banner cu mesajul: „Alexa, îţi mulţumim pentur tot ce ai făcut la Poli”.

Cartonaşe galbene: Alexa ’22, Marcos Antonio ’84 / Sobota ’46, Socha ’48, Diaz ’73, Madej ’82

Meciul a fost arbitrat de suedezul Martin Hansson, ajutat de Joakim Flink şi Peter Vesterholm.

Tragerea la sorţi pentru grupele Ligii Europa are loc vineri.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da