- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (21.01.2021, 07:49)
- Rafael Hekman
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Healthcare Trends
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Real Madrid eliminată din Cupa Regelui Spaniei de o echipă de Liga a 3-a
- Cupa Regelui Spaniei a făcut miercuri seara o victimă cu renume.
- Real Madrid a părăsit competiţia în 16-mile competiţiei, „scufundată” de Alcoyano, o echipă de Liga a 3-a.
140 afişări

Real Madrid eliminată din Cupa Regelui Spaniei de o echipă de Liga a 3-a
Zidane a trimis în teren o echipă alcătuită în cea mai mare parte din rezerve, desconsiderând uşor echipa adversă. Aceasta s-a dovedit a fi un adversar imbatabil pentru rezervele lui Real.
La capătul unei reprize fade, fără vreo fază notabilă de poartă, Militao a deschis scorul pentru madrileni, din centrarea lui Marcelo, un gol construit şi finalizat de linia de fundaşi.
Golul egalizator a lui Alcoyano, care a dus meciul în prelungiri, a fost opera lui Solbes, în minutul 80.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Elon Musk vrea să implanteze microcipuri în creierele oamenilor. Tot ce trebuie să știi despre Neuralink
-
Vaccinul anti-COVID Johnson&Johnson, primul care se administrează într-o singură doză, a fost aprobat oficial în Statele Unite
-
Arheologii au făcut o nouă descoperire spectaculoasă în oraşul Pompeii
-
Ion Cristoiu: Toate marile vulnerabilităţi ale celor peste 30 de ani de postdecembrism s-au dezvăluit chiar în primele luni ale lui 1990
În reprizele de prelungire, Zidane a aruncat în luptă artileria grea, introducând în joc pe Asensio, Hazard şi Kroos, după ce în minutul 67 intrase şi Benzema.
Mişcări de trupe ineficiente însă, cei care au marcat fiind tot cei de la Alcoyano, în minutul 115, cu un şut de efect al lui Casanova, care a „cucerit” astfel un loc în optimile de finală ale competiţiei.
Cotidianul de casă al madrilenilor, Marca a reacţionat extrem de acid, criticând virulent eşecul.
„Real Madrid a trăit o noapte neagră. Alcoyano intră în istoria Madridului aşa cum au făcut Alcorcón sau Toledo înainte, plasând echipa albă într-o criză incontestabilă.” scriu spaniolii.
„O înfrângere cu rezonanţă pe toată planeta fotbalului, pentru consecinţele pe care le poate avea. Impotenţa şi lipsa de reacţie din partea echipei lui Zidane pun întregul proiect în discuţie”, accentuează jurnalistul sportiv José María Rodríguez.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




TACATACA.PROSPORT.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 08:19
-
astăzi, 07:20