Prima pagină » Sport » Remiză albă între Poli Iaşi şi Dinamo în deschiderea etapei a 29-a din Superliga de fotbal

Remiză albă între Poli Iaşi şi Dinamo în deschiderea etapei a 29-a din Superliga de fotbal

Poli Iaşi şi Dinamo au remizat, 0-0, în Copou, în deschiderea etapei a 29-a din Superliga de fotbal.
Remiză albă între Poli Iaşi şi Dinamo în deschiderea etapei a 29-a din Superliga de fotbal
Tiberiu Sabo
01 mart. 2024, 22:44, Sport

Politehnica Iaşi şi Dinamo au încheiat la egalitate un meci în care ambele combatante aveau mare nevoie de cele trei puncte pentru a ieşi din zona fierbinte a clasamentului.

Partida a fost una echilibrată. Spre final, însă, Dinamo a avut şanse de a-şi adjudeca punctele, însă le-a irosit.

În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe penultimul loc, cu o zestre de 26 de puncte.

La rândul ei, Poli Iaşi e pe locul 12, cu 32 de puncte, însă poate fi depăşită de FCU Craiova, care are un punct mai puţin, dar şi un meci mai puţin disputat.

 

 

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da