Sportul Studenţesc - CFR Cluj, scor 1-1, în Liga I

Formaţia CFR Cluj a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu echipa Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 54.

326 afișări
Imaginea articolului Sportul Studenţesc - CFR Cluj, scor 1-1, în Liga I

Sportul Studenţesc - CFR Cluj, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Golurile au fost marcate de Andrei Lungu '90+1 pentru Sportul, respectiv Kapetanos '78 pentru CFR Cluj.

Kapetanos a deschis scorul, în minutul 78, reluând de la trei metri în poarta goală, după o centrare a lui Hora.

Andrei Lungu a egalat, în minutul 90+1, cu un şut din 16 metri la colţul lung, în dreapta lui Beto.

Sportul Studenţesc: Lungu - Farmache, Cioranu, D. Lung, Ghinga - Lazăr, Novac, A. Lungu, Ferfelea - Nistor (Şerban '58), Dobre (Curelea '74). Antrenor: Daniel Isăilă.

CFR Cluj: Beto - Panin, Nuno Diogo, Piccolo, Camora - Celestino (Ganea '59), Mureşan - Sougou, Rui Pedro (Hora '77), Ronny (Bastos '67) - Kapetanos. Antrenor: Jorge Costa.

Cartonaşe galbene: D. Lung '43, 54, Farmache '27, A. Lungu '57, Novac '90+3 / Camora '16, Ronny '27, Ganea '67

Cartonaş roşu: D. Lung '54

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) - Aurel Oniţa, Sebastian Stoianof (asistenţi) - Marian Pană (rezervă)

Observatori: Stan Lăzărescu, Călin Mircea.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori, între care şi tehnicienii Victor Piţurcă şi Ioan Andone, precum şi impresarul Victor Becali.