Steaua a învins FC Viitorul, scor 1-0, în Liga I

Formaţia Steaua a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Viitorul, în ultimul meci al etapei a XXII-a a Ligii I, singurul gol al partidei fiind marcat de Jugurtha Hamroun, în minutul 3.

373 afișări
Imaginea articolului Steaua a învins FC Viitorul, scor 1-0, în Liga I

Steaua a învins FC Viitorul, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Marius Dobrescu/Mediafax Foto)

Hamroun a marcat după o pasă a lui Varela.

Din minutul 60, Steaua a jucat cu un om mai puţin, după eliminarea lui Paul Papp.

FC Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Hodorogea, Mitrea, Boli - Achim, Nedelcu (Ganea '66), Filip – Nicoliţă (I. Hagi '76), Cernat, Aganovic (Chiţu '46). Antrenor: Gheorghe Hagi

Steaua: Niţă - Papp, Varela, Toşca, Guilherme - Filip, Breeveld (Alcenat '67), Sulley (Tudorie '90+3) - Popa, Tade, Hamroun (Tahar '78). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Cartonaşe galbene: Nicoliţă '18, Mitrea '66 / Filip '18, Hamroun '20, Breeveld '54, Papp '55, '60

Cartonaş roşu: Papp '60

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tudor, ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Valentin Avram.

Arbitru de rezervă a fost Horia Gabriel Mladinovici, iar observatori Irina Mîrţ şi Cătălin Popa.