Steaua Bucureşti a fost învinsă de Astra Ploieşti, scor 2-1, în Liga I

Formaţia Steaua Bucureşti a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), de echipa Astra Ploieşti, în etapa a IV-a a Ligii I.

350 afișări
Imaginea articolului Steaua Bucureşti a fost învinsă de Astra Ploieşti, scor 2-1, în Liga I

Golurile au fost marcate de N'Doye '37 (penalti) şi Fatai '53 pentru Astra, respectiv Mihai Costea '90+2 pentru Steaua.

Ousmane N'Doye a transformat un penalti acordat în minutul 37 de arbitrul Ovidiu Haţegan după un fault al lui Geraldo asupra lui Miranda.

În minutuil 53, scorul a devenit 2-0, după ce Fatai a câştigat un duel cu Iliev şi l-a "executat" pe Tătăruşanu.

Mihai Costea a redus din handicap în minutul 90+2, când a marcat cu un şut din afara careului.

Astra: S. Lung - Măţel, Goian, Bruno Miguel, J. Morais - Takayuki, N'Doye - Strătilă (Budescu '78), Fatai, Udoji (C. Matei '58) - Miranda (Găman '87). Antrenor: Marius Şumudică

Steaua: Tătăruşanu - G. Matei (Rusescu '5), Iliev, Geraldo, Latovlevici (Prepeliţă '68) - Nicoliţă, Bourceanu, Brandan, Tănase - Tatu, Nikolici (M. Costea '33). Antrenor: Roni Levi

Cartonaşe galbene: Strătilă '60, Fatai '67, Miranda '71, S. Lung '90 / Geraldo '37, Iliev '60, Tănase '69

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Eduard Ungureanu, Cătălin Savu - Teodor Crăciunescu

Observatori: Alexandru Crişan, Paul Mincu

Supervizor: Valentin Alexandru

La Steaua a debutat Andrei Prepeliţă, care a intrat în locul lui Iasmin Latovlevici.

După golul doi, finanţatorul stelist Gigi Becali a părăsit tribuna oficială.

La meci au asistat circa 6.000 de spectatori.