Steaua - România A, scor 1-4

Atacantul grec al echipei Steaua, Pantelis Kapetanos, a suferit, vineri, o întindere în partida amicală susţinută în compania României A, scor 1-4, şi a devenit indisponibil pentru meciul cu AC Fiorentina, contând pentru ultima etapă a grupei F a Ligii Campionilor.

100 afișări
Imaginea articolului Steaua - România A, scor 1-4

Antrenorul echipei Steaua, Dorinel Munteanu (Imagine: Mediafax Foto)

La Steaua a evoluat, începând cu minutul 53, şi antrenorul Dorinel Munteanu.

Pentru Steaua a marcat Arthuro, în minutul 29, în timp ce pentru România au înscris Gigel Bucur, în minutele 48, 52 şi 75, şi Bicfalvi, în minutul 65.

Steaua: Zapata (Cernea '28, Vâtcă '60) - Baciu, Rădoi (Rada '46), Ghionea (Rusu '46), P. Marin (Filip '46) - Ov. Petre (A. Moreno '46), Tiago Gomez (D. Munteanu '53) - Nicoliţă (Semedo '46), D. Moreno (Pleşan '46), Toja - Kapetanos (Arthuro '3, Mustaţă '53). Antrenor: Dorinel Munteanu.

România A: Pantilimon (Tătăruşanu '46) - Dănănae, Luchin (Găman '46), Ciucă (Tudose '46), Latovlevici - Ropotan (Bicfalvi '46) - Roman (Bucur '46), Prepeliţă (Bourceanu '46), Deac (Tănase '46), Curtean (Varga '46) - Goga (Curtean '77). Antrenor: Victor Piţurcă.

Singurul jucător pe care selecţionerul Victor Piţurcă nu l-a folosit a fost atacantul Alexandru Piţurcă. Selecţionerul a urmărit meciul de la tribuna 0.

La meci a asistat şi finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, care i s-a adresat atacantului Alexandru Piţurcă, spunându-i că din primăvară va evolua pentru vicecampioana României.

"Alex din primăvară vii la Steaua şi nu mai dai goluri la Pandurii, dai la Steaua", a spus Becali.