Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc, scor 2-1, în Liga I

Formaţia Unirea Urziceni a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Sportul Studenţesc, în primul meci din etapa a XVII-a a Ligii I, ultima a turului actualei ediţii de campionat.

33 afișări
Imaginea articolului Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc, scor 2-1, în Liga I

Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc, scor 2-1, în Liga I (Imagine: Ciprian Sterian/Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Maftei '47 şi Semedo '72 pentru Unirea Urziceni, respectiv Bălan '18 pentru Sportul Studenţesc.

Tiberiu Bălan a deschis scorul, în minutul 18, profitând de o gafă a portarului Unirii Urziceni, care a trimis mingea la picioarele sale.

Vasile Maftei a adus egalarea pentru gazde, în minutul 47, cu un şut de la aproximativ 3 metri, după o deviere a unui coechipier.

Echipa Unirea Urziceni şi-a asigurat victoria datorită golului înscris de Antonio Semedo, în minutul 72, cu un şut din 10 metri, după o prelungire cu capul a lui Rusescu.

Unirea Urziceni: 77. Cernea - 18. Blay (30. Goge '88), 16. E. Nicu, 4. Mehmedovici, 8. Muşat - 24. Maftei, 6. Muzac (23. Filip '46), 15. Todoran, 25. Pădureţu (5. Lupu '45) - 22. Semedo, 14. Rusescu. Antrenor: Octavian Grigore.

Sportul Studenţesc: 33. Viciu - 29. Farmache, 24. Patriche, 27. Raţiu, 4. Cazan (30. Irimia '44) - 20. Varga, 19. Cruceru (22. Postolache '80), 10. Ferfelea, 23. Maxim - 28. T. Bălan, 25. Dobre (18. Chihaia '69). Antrenor: Florin Tene.

Cartonaşe galbene: Lupu '45, Filip '54 / Cazan '17, Chihaia '84.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Ioan Onicaş, Valentin Avram (asistenţi) - Cătălin Florescu (rezervă).

Observatori: Alexandru Crişan, Mircea Călin.

Supervizor: Alexandru Boc.