Universitatea Cluj - Concordia Chaijna, scor 1-1, în Liga I

Echipa Universitatea Cluj a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a VI-a a Ligii I disputat la Mediaş.

125 afișări
Imaginea articolului Universitatea Cluj - Concordia Chaijna, scor 1-1, în Liga I

Universitatea Cluj - Concordia Chaijna, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Ciprian Sterian/Mediafax Foto)

Gazdele au deschis scorul prin Claudiu Niculescu, în minutul 14, din penalti, oaspeţii reuşind egalarea prin Bălţoi, în minutul 83.

1-0: Claudiu Niculescu a transformat penaltiul acordat de arbitrul Lucian Rusandu pentru un fault al lui Kolev asupra lui Cristea.

1-1: Adrian Popa a pătruns pe partea dreaptă, a centrat în careu şi Bălţoi a înscris cu un şut plasat din 6 metri.

Universitatea Cluj: Matache - Unguruşan, Pele, Szukala, Grecu - Marinescu (Păcurar '72), Bazzi, Nasser - Toni, Cl. Niculescu (Grozav '62), Ad. Cristea (Machado '81). Antrenor: Ionuţ Badea.

Concordia Chiajna: Kolev - Dima, Bozga (Mamele '74), A. Stoica, P. Marin - A. Popa, A. Radu (Sorin Pană '82), Stere, V. Munteanu - Trică, Mihalcea (Bălţoi '64). Antrenor: Laurenţiu Diniţă.

Cartonaşe galbene: Grecu '18 / Kolev '13, Bozga '25.

Arbitri: Lucian Rusandu (central) - Cătălin Savu, Iulian Radu (asistenţi) - Florin Marcu (rezervă).

Observatori: Tudor Constantinescu, Mario Agiu.

La partida de la Mediaş au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.