Universitatea Craiova - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Universitatea Craiova a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu echipa Astra Ploieşti, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I.

19 afișări
Imaginea articolului Universitatea Craiova - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Universitatea Craiova - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Golul echipei gazdă a fost înscris de Subotici '6, iar pentru oaspeţi a marcat Măţel '70.

Subotici a înscris pentru Universitatea Craiova, în minutul 6, cu un şut din interiorul careului, după o centrare de pe dreapta a lui Dănănae.

Măţel a egalat, în minutul 70, cu un şut de la aproximativ 23 de metri.

Universitatea Craiova: 21. Lung - 18. Dănănae, 4. Zoro, 6. Ciucă (8. Ologu '5), 11. W. Lopez - 28. Gângioveanu, 5. D. Stoica, 3. D. Lopes - 9. M. Costea (19. Stoianof '63), 20. Subotici, 10. Fl. Costea (25. Firţulescu '75). Antrenor: Nicolo Napoli.

Astra Ploieşti: 77. C. Grigore - 2. Măţel, 4. Mihalache, 6. L. Goian, 13. Junior Morais - 18. Strătilă (7. Paulinho '57), 10. Croitoru (3. Oprsal '80), 8. Takayuki Seto, 9. Budescu - 11. Tigoianu (20. Stan '46) - 14. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.

Cartonaşe galbene: W. Lopez '27, Fl. Costea '36 / Budescu '56, J. Morais '87

Înainte de începerea partidei s-a ţinut un minut de reculegere în memoria victimelor cutremurului din Japonia, iar cele două echipe au intrat pe teren purtând câte un banner cu mesaje de susţinere.

În timpul minutului de reculegere, un suporter a strigat către Dorel Stoica: "Dorele, ai tricoul Stelei pe tine?".

La meci au asistat aproximativ 2.500 de spectatori, între care şi handbalista Ada Nechita.