Echipa Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României - Timişoreana, după ce a învins, joi, la Târgu Jiu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Pandurii, în optimile competiţiei,

18 afișări
Imaginea articolului Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile Cupei, după ce a învins echipa Pandurii, scor 2-0

Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile Cupei, după ce a învins echipa Pandurii, scor 2-0 (Imagine: Mircea Rosca/Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Wobay '33 şi Prepeliţă '54.

Universitatea Craiova deschide scorul în minutul 33, prin Julius Wobay, care înscrie cu un şut de la 11 metri.

Formaţia pregătită de Victor Piţurcă majorează scorul în minutul 54, prin Prepeliţă, care a trimis mingea pe sub portarul Mingote, după o pasă primită de la Dorel Stoica.

Pandurii: 80. Mingote - 2. Matei, 26. Tătaru, 24. Rada , 6. Cardoso - 11. Ciucur (25. Vlăduţi '76), 28. Nasser (16. Nistor '46), Vranjes, Brata - Voinea (9. Apostu '64), Antohi. Antrenor: Petre Grigoraş.

Universitatea Craiova: 21. Lung. - 18. Dănănae, 7. Găman, 6. Ciucă, 2. Bărboianu - 30. Prepeliţă, 5. Stoica, 23. Gargorov (13. Dilevski '78), 77. Wobay (28. Gîngioveanu '83) - 27. Al. Piţurcă, 20. Dina (9. Mihai Costea '55). Antrenor: Eugen Neagoe. Manager general: Victor Piţurcă.

Cartonaşe galbene: Vranjes '57, Apostu '85 / Ciucă '10

Arbitri: Alexandru Tudor - Eduard Dumitrescu, Marius Nicoară - Cătălin Busi

Observatori: Nicolae Grigorescu, Petre Mehedinţu

La partidă au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.