Victoria Brăneşti - FC Vaslui, scor 1-3, în Liga I

Echipa FC Vaslui a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), formaţia Victoria Brăneşti, într-un meci disputat pe stadionul "Concordia" din Chiajna, în cadrul etapei a XXX-a a Ligii I.

59 afișări
Imaginea articolului Victoria Brăneşti - FC Vaslui, scor 1-3, în Liga I

Pentru FC Vaslui au marcat Wesley Lopes '3, Cânu '64 şi Adailton '87, în timp ce golul echipei Victoria Brăneşti a fost reuşit de Dorinel Popa '12.

FC Vaslui a deschis scorul încă din minutul 3, prin Wesley, care a trimis mingea în poartă de la marginea careului mic, după un corner.

Victoria Brăneşti a egalat în minutul 12, prin Dorinel Popa, care a executat o lovitură liberă de la marginea careului.

În minutul 42, fundaşul Eduard Nicola s-a ciocnit cu Wesley şi s-a accidentat la cap, el fiind scos cu targa de pe teren şi apoi dus în ambulanţa prezentă la stadion.

FC Vaslui îşi majorează diferenţa în minutul 64, scor 2-1, prin Gabriel Cânu, care înscrie cu capul după o centrare a lui Sânmărtean.

În minutul 87, Adailton înscrie ultimul gol al partidei, cu un şut din interiorul careului, la colţul lung, după o centrare venită de pe partea dreaptă de la Bălace.

Victoria Brăneşti: 1. Bordeanu (27. Stoicescu '46) - 2. Maghici, 5. Sg. Bar, 16. Nicola (28. Străuţ '45), 3. Lorincz - 8. D. Popa, 17. Olariu, 4. Călinţaru (19. Zuluf '75), 15. Iacob, 7. Todoran - 10. B. Oprea. Antrenor: Ciprian Urican.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 20. Milanov, 3. Papp, 28. Cânu, 2. Campano (10. Adailton '64) - 23. Pavlovici (11. Milislavljevici '60), 18. Sânmărtean, 30. R. Costin, 15. Annang (17. Bălace '52) - 80. Wesley - 25. Yero Bello. Antrenor: Viorel Hizo.

Arbitri: Marius Avram (central) - Iulian Radu, Mircea Orbuleţ (asistenţi) - Florin Miron (rezervă)

Observatori: Constantin Ştefan, Romeo Chihaia

Supervizor: Valentin Alexandru.