Fundaşul Vlad Chiricheş a marcat primul său gol pentru echipa Tottenham Hotspur în partida câştigată, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), cu formaţia Fulham, în etapa a XIV-a a campionatului englez.

562 afișări
Imaginea articolului Vlad Chiricheş a marcat primul său gol pentru Tottenham Hotspur în campionatul Angliei

Vlad Chiricheş a marcat primul său gol pentru Tottenham Hotspur în campionatul Angliei (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Chiricheş, care a jucat tot meciul, a înscris în minutul 73 cu un şut la firul ierbii de la aproximativ 30 de metri. Celălalt gol al oaspeţilor a fost reuşit de Holtby, în minutul 82, informează BBC

Golul gazdelor a fost înscris de Dejagah, în minutul 56.

Rezultatele înregistrate în celelalte partidele disputate, miercuri, în etapa a XIV-a din Premier League:

Swansea City - Newcastle United 3-0

Au marcat: Dyer '45+1, Shelvey '67, '82

Sunderland - Chelsea Londra 3-4

Au marcat: Altidore '14, O'Shea 50, Bardsley '86 / Lampard '17, Hazard '36, '62, Bardsley '84 (autogol)

Stoke City - Cardiff City 0-0

Arsenal Londra - Hull City 2-0

Au marcat: Bendtner '2, Ozil '48

Southampton - Aston Villa 2-3

Au marcat: Rodriguez '48, Osvaldo '69 / Agbonlahor '15, Kozak '64, Delph '80

Manchester United - Everton 0-1

A marcat: Oviedo '86

FC Liverpool - Norwich City 5-1

Au marcat: Suarez '15, '29, '34, '75, Sterling '88 / Johnson '83.

Partida West Bromwich Albion - Manchester City se dispută în această seară.