Summitul european se deschide joi sub şocul dezvăluirilor privind spionajul american. Hollande şi Merkel vor discuta la Bruxelles despre interceptările SUA
13:44, 24 Oct. 2013
Summitul liderilor europeni se deschide, joi, la Bruxelles sub şocul dezvăluirilor de spionaj intensiv ale americanilor în Europa, Franţa şi până la Angela Merkel în Germania. Preşedintele francez François Hollande şi cancelarul german Angela Merkel vor discuta, joi, despre cazul interceptărilor americane în cadrul summitului, a anunţat o sursă diplomatică franceză.