Antonescu:Opţiunea mea e să-l chem pe Ungureanu. Dacă un cetăţean vrea neapărat la şedinţă, de ce nu?
00:07, 19 Apr. 2012
Liderul PNL Crin Antonescu declară, referitor la faptul că premierul Mihai Răzvan Ungureanu i-a cerut să îl invite la o şedinţă a Biroului Politic al partidului, că opţiunea sa este să îl cheme pe acesta la o discuţie, singura sa teamă fiind că "aşa ceva se poate transforma uşor într-un fel de circ"