Cazurile de COVID-19 au început să scadă în California, statul american cu cele mai multe infecţii
05:40, 04 Aug. 2020
Numărul de noi cazuri de COVID-19, spitalizările şi internările în unităţile de terapie intensivă au o tendinţă descendentă în California în ultimele zile, a declarat, luni, guvernatorul statul de pe coasta de vest a SUA, citat de Reuters.