Videanu: Luăm terenuri de la ADS pentru a rezolva problema retrocedărilor
15:15, 12 Iul. 2007
Muncipalitatea vrea să preia de la Administraţia Domeniilor Statului (ADS) suprafeţe de teren de la marginea Capitalei pentru a rezolva problema retrocedărilor, în momentul de faţă Primăria având soluţii doar pentru "1-2 la sută" din totalul cererilor, a declarat, joi, agenţiei MEDIAFAX, primarul Adriean Videanu.