- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Vezi aici cât de bine s-a înţeles în engleză Piedone cu un israelian ilegalist - VIDEO
Cetăţeanul israelian Ilan Kescus ar putea primi o amendă de până la 100.000 de lei pentru că a început să construiască o piscină pe terasa blocului în care locuia, din zona Piaţa Unirii, Inspectoratul de Stat în Construcţii urmând să stabilească dacă lucrările au afectat structura de rezistenţă a imobilului.
Asociaţia de proprietari a sesizat de mai multe ori Primăria Sectorului 4 în legătură cu faptul că locatarul de la ultimul etaj a început lucrări de construire a unei piscine pe terasa blocului fără a avea autorizaţie.
Primarul Sectorului 4, Cristian Popescu-Piedone, însoţit de inspectori ai Direcţiei Inspecţie şi Control, a verificat, marţi, apartamentul israelianului, constatând că deşi terasa reprezintă parte comună, lucrările au fost începute fără acceptul celorlalţi proprietari.
"Nu este normal ca anumiţi cetăţeni, dând dovadă de inconştienţă, să pună în pericol siguranţa tuturor locatarilor din imobil. Am înaintat o adresă către Inspectoratul de Stat în Construcţii, pentru a efectua verificări care să stabilească gradul în care aceste lucrări executate ilegal au afectat structura de rezistenţă a imobilului. În funcţie de concluziile raportului, vom trece la aplicarea de sancţiuni, locatarul în culpă riscând o amendă de până la un miliard de lei vechi", a declarat Cristian Popescu-Piedone.
-
Peste 23.000 de locuitori din judeţul Buzău, izolaţi. Elicopter al MAI, solicitat pentru a transporta la spital 11 persoane - FOTO
Social astăzi, 10:57
Peste 23.200 de locuitori din 20 de comune ale judeţului Buzău continuă să fie izolaţi, vineri, iar jandarmii şi pompierii militari vor merge în aceste zone pentru a le duce oamenilor alimente, în timp ce 11 persoane au probleme medicale, fiind solicitat un elicopter pentru a le prelua. citeşte tot
-
Ungureanu cere MAI să se implice "total" în organizarea alegerilor şi să evite problemele de imagine
Politic astăzi, 10:16
Premierul Mihai Răzvan Ungureanu a cerut angajaţilor Ministerului Administraţiei şi Internelor să aibă o implicare "totală" în organizarea alegerilor din acest an, arătând că Guvernul îşi pune la bătaie credibilitatea pentru corectitudinea acestora, şi să evite apariţia unor noi probleme de imagine. citeşte tot





Pai vine o vreme cand ..nu turcul ..ci evreul plateste !
Sa plateasca !
Cu asta se ocupa autoritatile romane
) Doamne-Fereste sa isi faca cineva un jacuzzi ilegal!!!!!dar defapt logic...atunci cand toate merg struna in tara asta frumoasa lipsita de coruptie si ilegalitati, hotii si crime...ce altceva sa facem...amendam amatorii de jacuzzi
Si-a facut si omul o piscina ... nu a platit taxa de protectie ...
Bai, voi sunteti stupizi? Omul evreu a facut ceva ilegal. Sa plateasca!