CFR CLUJ - STEAUA, SCOR 0-0, în etapa a XXVIII-a a Ligii I

Liderul Ligii I, Steaua Bucureşti, şi campioana en titre a României, CFR Cluj, au terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată duminică seară, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, în etapa a XXVIII-a a Ligii I.

2166 afișări
Imaginea articolului CFR CLUJ - STEAUA, SCOR 0-0, în etapa a XXVIII-a a Ligii I

CFR CLUJ - STEAUA, SCOR 0-0, în etapa a XXVIII-a a Ligii I (Imagine: Raul Stef/Mediafax Foto)

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo (Rada '61), Camora - Maftei, Muniru - Hora (Bjelanovici '89), Rui Pedro, Deac - Maah (Weldon '66). Antrenor: Eugen Trică.

Steaua: Tătăruşanu - Rîpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Gardoş (Prepeliţă '46), Bourceanu - Ad. Popa, Chipciu (Nikolici '84), Tănase (Tatu '61) - Rusescu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Piccolo '48, Rada '87 / Prepeliţă '53, Chipciu '83

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Cristian Nica, Valentin Avram (asistenţi) - Paul Uinmatan (rezervă)

Observatori: Dan Victor Berbecaru, Ion Turculeanu.

LIVE TEXT

Minutul 90: FINAL

Minutul 74: Ocazie pentru CFR. Hora pleacă de la limita off-side-ului şi primeşte de la Rui Pedro, trage la colţul lung, dar Tătăruşanu respinge în corner.

Minutul 65: Ocazie pentru CFR. Centrare de pe stânga, Latovlevici nu este atent şi mingea ajunge la Deac, care trage la colţul scurt. Mingea este scoasă în corner de portarul Stelei.

Minutul 56: Piccolo îl faultează pe Rusescu, însă scapă fără cartonaş galben. Jucătorul echipei CFR Cluj ar fi fost eliminat, pentru că mai are un galben.

Minutul 46: A început repriza a doua

Minutul 45: PAUZĂ

Minutul 39: Chiricheş şutează puternic de la aproximativ 25 de metri, mingea ştergând milimetric bara transversală.

Minutul 30: Steaua are cea mai mare ocazie de până acum: Bourceanu a centrat din corner, Rusescu a reluat cu capul, mingea este bâlbâită de Felgueiras şi o scoate din spatele liniei de fund. Arbitrul n-a acordat însă gol

Minutul 16: O nouă ocazie pentru CFR. Apărarea Stelei a bâlbâit o mingea, dar Tătăruşanu reuşeşte să reţină.

Minutul 7: CFR are o primă ocazie. Contraatac al campionilor României, Tătăruşanu a ieşit şi a degajat în Chiricheş, mingea a ricoşat peste poarta rămasă goală. Lovitură de colţ pentru CFR.

Minutul 1: A început prima repriză.

Echipele de start:

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Camora - Maftei, Muniru - Hora, Rui Pedro, Deac - Maah. Antrenor: Eugen Trică.

Steaua: Tătăruşanu - Rîpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Gardoş, Bourceanu - Ad. Popa, Chipciu, Tănase - Rusescu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.