Real Madrid a remizat, marţi, pe Santiago Bernabeu, scor 1-1, cu formaţia Tottenham Hotspur, în runda a treia a grupei H din Liga Campionilor.

822 afișări
Imaginea articolului Real Madrid a remizat cu Tottenham, Liverpool s-a distrat cu Maribor, în Liga Campionilor. Rezultatele meciurilor de marţi

Real Madrid a remizat cu Tottenham, scor 1-1, în Liga Campionilor. Rezultatele meciurilor de marţi

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 28, în urma autogolului fundaşului Raphael Varane, din minutul 28, iar Cristiano Ronaldo a egalat în minutul 43, dintr-un penalty obţinut de Toni Kroos.

Real Madrid: Navas - Achraf, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Isco (L. Vazquez 87') - Cristiano Ronaldo, Benzema (Asensio 76'). Antrenor: Zinedine Zidane.

Tottenham: Lloris - Aurier, Alderweireld, Vertonghen, D. Sanchez - Dier, Winks - M. Sissoko (Son 89'), F. Llorente (D. Rose 80'), Eriksen - Kane. Antrenor: Mauricio Pochettino

În clasamentul grupei H, Tottenham şi Real Madrid se află pe primele două locuri, la egalitate perfectă, cu câte şapte puncte, şapte goluri marcate şi două primite. Borussia Dortmund şi APOEL, care au remizat, în Cipru, scor 1-1, ocupă ultimele două poziţii, cu câte un punct.

Rezultatele înregistrate, marţi, în grupele Ligii Campionilor:

Grupa E:

Maribor - Liverpool 0-7 (Firmino 4', 54', Coutinho 13', Salah 20', 40', Chamberlain 86', Alexander-Arnold 90')
Spartak Moscova - Sevilla 5-1 (Promes 18' 90', Melgarejo 59', Glushakov 64', L. Adriano 74'/ Kjaer 31')

Grupa F:

Feyenoord - Şahtior 1-2 (Berghuis 8'/Bernard 24', 53')
Manchester City - Napoli 2-1 (Sterling 9', Gabriel Jesus 13'/Diawara 73'-penalty)

Grupa G:

Monaco - Beşiktaş 1-2 (Falcao 30'/Tosun 32', Babel 55')
RB Leipzig - FC Porto 3-2 (Orban 8', Forsbeg 38', Augustin 41'/Aboubakar 18', Marcano 44')