Echipa Dinamo Bucureşti a învins, joi, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia georgiană Torpedo Kutaisi, într-un meci din turul doi al turneului Marbella Cup, din Spania, şi s-a calificat în finala competiţiei amicale.

250 afișări
Imaginea articolului Victorie pentru Dinamo în turul doi la Marbella Cup, scor 2-1 cu Torpedo Kutaisi

Victorie pentru Dinamo în turul doi la Marbella Cup, scor 2-1 cu Torpedo Kutaisi (Imagine: Bogdan Iordache / MediafaxFoto)

Golurile dinamoviştilor au fost marcate de Dănciulescu '8, '54. Pentru Torpedo a înscris Dolidze, în minutul 83.

Dinamo a început jocul în următoarea formulă: Bălgrădean - L. Rus, Luchin, D. Grigore, Muşat - Strătilă, Boubacar, C. Munteanu, Curtean - Dănciulescu, Alexe.

În repriza a doua, pentru echipa bucureşteană au jucat: Naumovski - Rus, Luchin (Scutaru '70), Dandea, Muşat - Curtean (Rotariu '67), D. Grigore, Boubacar (Stănescu '79), S. Filip (Roman '90) - Axente, Dănciulescu (Cristea '69).

Luni, în primul tur al competiţiei amicale, Dinamo a învins formaţia poloneză Lech Poznan, scor 3-1.