- Home
- Alegeri parlamentare 2020
- DEVA, (06.12.2020, 16:59)
-
Laura Buciu
Laura Buciu
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Alegeri parlamentare. Incidente la vot în Hunedoara: alegător recalcitrant, propagandă pe Facebook şi băutură lângă secţie
- Un alegător din Deva a făcut scandal, a bruscat şi adresat injurii membrilor comisiei de vot.
- În oraşul Brad vicepreşedintele unei secţii de votare a sesizat că în apropiere se vând băuturi alcoolice, ceea ce este contrar legii.
521 afișări

Alegeri parlamentare. Incidente la vot în Hunedoara: alegător recalcitrant, propagandă pe Facebook şi băutură lângă secţie
În judeţul Hunedoara, trei persoane au fost sancţionate contravenţional pentru incidente la secţiile de votare.
Astfel, preşedintele unei secţii de votare din municipiul Deva a sesizat poliţia că un alegător nu s-a conformat dispoziţiilor sale cu privire menţinerea ordinii în localul de vot.
Votantul recalcitrant l-a bruscat pe preşedinte şi a adresat injurii membrilor comisiei de votare, astfel că a fost amendat cu 1.500 de lei.
Un alt incident a fost sesizat de vicepreşedintele unei secţii de votare din municipiul Brad. Acesta a sesizat că se consumă băuturi alcoolice la mai puţin de 500 de metri de secţia de votare.
ULTIMELE ȘTIRI
-
FOTO. O femeie a rămas șocată după ce a descoperit un bilet în sacoul său: „Îngropați-mă în acest costum roșu”
-
Baraj imens pe râul Nipro, lângă Herson, aruncat în aer. Rusia şi Ucraina se acuză reciproc
-
Cea mai mare problemă pentru Europa şi Ucraina ar putea fi renaşterea Imperiului Austro-Ungar / Politicienii pro-ruşi cresc în sondaje în Austria şi Slovacia
-
De la DeSantis la Pence - Cine sunt candidaţii care îl provoacă pe Trump la cursa pentru Casa Albă din 2024
Vezi mai multe articole din categoria alegeri-parlamentare-2020
Poliţiştii au luat măsuri şi au închis localul, iar administratorul societăţii comerciale a fost amendat cu 4.500 de lei.
O altă persoană din municipiul Deva a fost amendată pentru că a continuat campania electorală prin intermediul reţelei de socializare Facebook, postarea fiind ştearsă ulterior sancţionării.
Imediat după închiderea urnelor, Mediafax.ro va prezenta primul exit-poll disponibil în România, pentru alegerile parlamentare 2020. Rezultatele exit-poll-ului CURS-Avangarde vor fi anunţate duminică, la ora 21.00, imediat după închiderea urnelor de vot, pe site-ul mediafax.ro.
Rezultatele de la exit-poll nu iau în calcul voturile din diaspora, sondajul fiind realizat doar pentru secţiile de votare de pe teritoriul României.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe